Rehberlik Ve Danışmalık Hizmetleri

    *Anaokulumuzda çocuklarımızın bilişsel/dil/ psiko-sosyal/ince-kaba motor gelişimlerine yönelik ölçekler belli periyodlarla yapılmakta, dosyalanıp gelişim süreçleri izlenmekte, ailelerle ve öğretmenlerle paylaşılmaktadır.
    *Öğrencilerimize Denver II Gelişimsel Tarama Testi/Metropolidans/Sosyal Davranış Uyum Testi/Marmara Hazır Bulunuşluk/İlköğretime Hazırlık testleri uygulanmaktadır.
    *Öğretmenlerin gözlem notları tutmaları, gelişimsel çizelgelerini yılda 2 defa doldurmaları ve çocukların davranışlarını izleyip paylaşmaları sağlanmaktadır.
   *  Eğitim koordinatörümüz çocukların gelişim aşamalarına göre kazanımlarını saptayarak, eğitim programlarında ve öğretmenlerin uygulamalarında destek olmaktadır. Programlar aylık olarak velilere iletilmektedir.
   * Velilerimizle, ailenin ya da okulun gerekli gördüğü durumlarda okula kayıtlı öğrencilerimize yönelik randevu ile bireysel danışmanlık hizmeti verilmektedir.
   *Velilerimizle bilgilendirme toplantıları, anne-baba eğitim seminerleri planlanmaktadır.
   *Portfolyo; Anaokulumuzda  her çocuk için portfolyo dosyası hazırlanmaktadır. Bu dosyada; gelişim raporları, gözlem formları, çocuğa ait periyodik resimler, etkinlik örnekleri, çocukların duygu ve düşüncelerini yansıtan yorumlar bulunmaktadır. Belli zamanlarda (Ocak-Mayıs) çocukların öncülüğünde aile ile paylaşımlarda bulunulur.
   *Proje Sunumları; çocukların yaş özelliklerine merak ve ilgi alanlarına göre uzun ve kısa verimli projeler tasarlanmaktadır. Çocukların süreç içindeki katılımları görsel olarak belirlenmekte, yaptıkları ürünler sergilenmekte; etkinlikler bütüncül yaklaşımla tematik olarak oluşturulmakta, süreci destekleyen gezi-gözlem, deney, konuk, farklı yöntemlerle araştırmalar, aile katılımları belgelenip, derinlemesine incelenmektedir. Yapılan projeler belli dönemlerde ailelerle grup olarak paylaşılmaktadır.Yıldız Eğitim Kurumları

Çocuklarımızı okula kaydederken aşağıdaki belgeler istenmektedir.

  • Nüfus cüzdan fotokopisi 
  • Sağlık raporu (boğaz ve gaita kültürü)
  • Aşı karnesi fotokopisi 
  • Dört fotoğraf 
  • Anne ve babanın birer fotoğrafı

Dr. Reşit Galip Cad. Hereke Sok. No:6 G.O.P. Çankaya Ankara

0 312 436 23 17
0 532 362 53 89

Copyright © 2014 Ömersan Yıldız Anaokulu. Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım Ajans 365 Creative Studio